Magyarországon első alkalommal 2013. november 29-án tartották meg a kiskereskedelemben a Black Friday nevű akciót, amelyen átlagon felüli árkedvezményeket kínálnak a vásárlóknak. (Wikipedia)"
Tehát a Black Friday egy jó lehetőségnek tűnhet arra, hogy olcsón megvegyük amit szeretnénk. De ahogy mondani szokták, nem minden arany, ami fénylik.
Mire figyeljünk, ha ki szeretnénk használni a Black Friday-t?
- talán a legfontosabb, hogy nézzünk utána az áraknak máshol is, például egy árösszhasonlító oldalon, mint az Árukereső. Nem ritka, hogy hasonló, nem akciós áron megszerethetjük ugyanazt, mint máshol a Black Friday alatt.
- nem túl etikus kereskedői gyakorlat a fel, majd leárazás. Remélhetőleg azért már nem sokan alkalmazzák ezt. Az ilyen átverést szintén elkerülhetjük azzal, hogy máshol is megnézzük az árakat.
- a szállítási költséget is szintén érdemes figyelembe venni, hiszen ha azon elbukjuk amit nyerünk a kedvezményes árral, akkor sokat nem ér az egész.
- bár szinte kivétel nélkül találunk tényleg nagyon jó ajánlatokat, azért a kereskedők sem ellenségeik saját maguknak, nagy részben jellemzően olyan dolgokat vehetünk meg jó áron, amik valamiért kevésbé fogynak. Mindenképpen ajánlott utánanézni a kiszemelt termékeknek, tehát teszteket, véleményeket olvasni (ha olyan termékről van szó, ahol ez lehetséges).
- az előző ponthoz kapcsolódóan annak sem ért utánanézni, hogy ha valami kiugróan olcsó, akkor mennyire friss technológia. Például egy mobiltelefon esetén ez kifejezetten fontos szempont, mert rendkívül gyorsan változnak a mobilokban használt hardver elemek, technológiák és persze maga az operációs rendszer (pl. az Android).