A másik nagyon jelentős veszély a különböző vírusok, kártékony számítógépes programok. Ezek nem csak az adataidat szerezhetik meg, vagy a számítógépedet tehetik tönkre, hanem képesek az internetes banki adataidat és ezáltal a pénzedet is ellopni.
De nem csak magadat teszed ki mindenféle veszélynek, hanem a gyermekedet is, hiszen a számítógépezés közben és az interneten rengeteg veszélynek lehet kitéve.
De ne feledkezzünk meg a különböző közösségi oldalakról sem (pl. Facebook, Iwiw), amit vannak, akik sajnos felelőtlenül használnak.
Mi lenne ha úgy szerezhetnéd meg ezt a tudást, hogy
Ha nem tudod mik azok az oktató videók, miért olyan jók, akkor kattints ide és elmondunk róluk mindent.
Miért jók az oktató videók?
Mi annyira jónak, hatékonynak találjuk ezt a tanulási formát, hogy elkészítettük neked a biztonságos számítógép és internet használatról szóló oktató videót, (becsületes nevén: "Tanulj hatékonyan oktató videóval: biztonságos számítógép használat"), amiről lentebb olvashatsz.
1. részletesen ismerteti azokat a veszélyeket, amelyekkel a számítógép és az internet használata közben szembe találhatod magad, illetve azt is,
hogy miképpen kerülheted el ezeket.
2. nem csak ismerteti a veszélyeket, hanem konkrét, kézzel fogható megoldást is ad mindegyikre, ahol szükséges különböző, legnagyobb részt ingyenes
programok bemutatásával
Először kitárgyalja, hogy miképpen óvhatod meg a fontos, számítógépen tárolt adataidat, legyen az munka, vagy családi fényképek, vagy bármi, ami számodra értékes. Erre sajnos a nagy többség nem fordít kellő figyelmet, csak amikor ezek az adatok már elvesztek (a számítógép meghibásodása vagy éppen véletlen törlésük esetén), viszont akkor már sokkal nehezebb visszaszerezni, mint megelőzni az elvesztésüket.
A második témakör a fontos adataid titkosítása, hiszen nem csak elveszhetnek, hanem el is lophatják, gondolj csak arra, ha mondjuk ellopják a laptopod.
A harmadik témakör foglalkozik a személyes adataid védelmével, illetve azzal, hogyan ne hagyj nyomokat magad után, amikor internetezel, vagy mire figyelj, amikor wifit használsz. Szintén ez a rész foglalkozik a gyermekek védelmével, hiszen rájuk az internet komoly veszélyt jelent.
A negyedik témakör a különböző vírusokkal, spyware-ekkel, malware-ekkel foglalkozik. Ez különösen fontos témakör, mert a vírusok nem csak a számítógéped teszik tönkre, hanem segítségükkel akár a pénzed is ellophatják.
Az utolsó témakör szintén nagyon fontos, hiszen ebből tudhatod meg, hogy milyen veszélyeket tartogat az internet bankok használata, mire kell figyelned, hogy ne kerülhessen más kezébe a pénzed. Valamint szintén itt tudhatod meg, hogy amikor egy közösségi oldalt használsz, például a Facebook-ot, akkor mire kell ügyelned.
A videók teljes hossza 9 óra, az egyes részekhez kapcsolódó fájlok, programok megtalálhatóak a DVD lemezen.
Készítettünk neked egy összefoglaló videót a fentiekről, feltétlenül nézd meg az alábbi gombra kattintva!
1. Bevezetés 2. Adatok kezelése 2.1. Partícionálás 2.2. Adatkezelés 2.3. Adatok tárolása: CD, DVD írás, ellenőrzés 2.4. Adatok tárolása: HDD ellenőrzése, internetes adattárolás 2.5. Archiválás 2.6. Adatok szinkronizálása 2.7. Az ideális jelszó 2.8. Adatok titkosítása 2.9. Merevlemezek titkosítása 2.10. Adatok helyreállítása 3. A rendszer védelme 3.1. A rendszer teljes mentése 3.2. A rendszer napi karbantartása 4. Személyiségünk védelme 4.1. A wifi veszélyei 4.2. Böngészők biztonságossá tétele: privát böngészés 4.3. Böngészők biztonságossá tétele: sütik és jelszavak kezelése 4.4. Böngészők biztonságossá tétele: Firefox hasznosságok 4.5. Gyermekeink védelme 8 éves korig 4.6. Gyermekeink védelme - védelem és szabályozás 5. Károkozók elleni védelem 5.1. Vírusirtó programok: AVG Anti-Virus 5.2. Vírusirtók tesztelése 5.3. Vírusirtók eltávolítása 5.4. Vírusirtó programok: NOD32 5.5. Vírusirtó programok: Avast 5.6. Védekezés a malwarek ellen 5.7. Portok védelme routerrel 5.8. Programok internet elérésének szabályozása: Comodo Firewall telepítése 5.9. A Comodo Firewall használata 5.10. Mennyire biztonságos számítógépünk: tesztelés 5.11. További szükséges beállítások 5.12. A keyloggerek 6. További hasznos ismeretek és záró gondolatok 6.1. Online bank veszélyei 6.2. Web 2.0 biztonság 6.3. Hardver védelem 6.4. Záró gondolatok
Így biztos belátod, hogy ingyen nem adhatjuk oda, viszont ahhoz képest, hogy később mennyi bosszúságtól, vagy akár konkrét anyagi veszteségtől kímélheted meg magad, igazán csekély, amit kérünk.
Éppen ezért ennek az oktató videónak az ára
nem több tízezer forint
hanem
7.500Ft
helyett
most CSAK DVD esetén: 6.875Ft, online videó esetén: 6.875Ft!Ugye megéri? Kattints ide és szerezd meg!
FONTOS! Mi is és Te is tudjuk, ha most megrendelés leadása nélkül bezárod ezt az oldalt, akkor lehet, hogy soha nem látjuk egymást, vagyis tudatosan kiteszed magad a számítógép és az internet veszélyeinek!
Túl drága?
Tényleg drága ahhoz képest, hogy mit veszíthetsz, ha nem vagy eléggé felkészült és nem tudod biztonságosan használni a számítógéped és az internetet?Ha ezt mondod, akkor sajnos nincs miről beszélnünk, 6.875Ft-nál sokkal többet ér a biztonság és a magabiztosság!
Szállítási időért, árakért és fizetési módokért kattints ide!
Utánvéttel a szállítás ideje 2-3 munkanap, díja 2480Ft-tól, a rendelés értékétől függően.
Külföldi vásárlás, fizetés külföldről
Minden videó esetében lehetséges a külföldi megrendelés és DVD esetén a szállítás, azonban DVD esetén kérjük, hogy a rendelés leadása előtt vedd fel velünk a kapcsolatot az uh.maylofnatoediv@ofni e-mail címen, a szállítási díj és szállítási mód pontosítása miatt. Erre azért van szükség, mert nem minden országba megoldható az utánvétes szállítás, illetve sajnos a szállítási díj sem egyforma.Abban az esetben ha csak online megnézhető videókat rendelsz, akkor természetesen nincs szállítási költség külföldi megrendelés esetén sem.
Fizetés külföldről
A hagyományos nemzetközi átutalások jellemzően jelentős költséggel járnak a fogadó félnél (ez esetben nálunk). Ezért ha külföldről szeretnél fizetni, akkor két lehetőséged van alapvetően: PayPal és TransferWise.PayPal esetén ez jellemzően pár száz forint plusz költséget jelent. Fizetni értelemszerűen PayPal regisztráció után lehet bankkártyával, vagy a PayPal számla átutalással történő feltöltése után.
TransferWise (transferwise.com) esetén nem számítunk fel extra költséget. Az átutalás díját a TransferWise számítja fel, ami tipikusan 3-400Ft szokott lenni. A TransferWise hagyományos átutalással használható, viszont a nemzetközi átutalások költségének töredéke kerül felszámításra a TransferWise által.
Természetesen ha meg tudod oldani, hogy magyarországi számláról utalj, akkor annak sincs akadálya.
Minimális rendszerigényért kattints ide!
Vásárlási információkért kattints ide.
Ne habozz egy pillanatig sem, kattints a "megrendelem" gombra és rendeld meg a "Tanulj hatékonyan oktató videóval: biztonságos számítógép használat" oktató videót, így megteheted, ami Tőled csak telik, hogy elsajátítsd azokat az ismereteket, melyek a biztonságos számítógép és internet használathoz szükségesek.