Az AutoCAD számos módszert kínál 3D-s objektumok készítésére, amelyekből az egyik a 2D-s objektumok vastagítása. Ezt nézzük meg ebben a videóban.
Ez a videó bemutatja, hogy miről lesz szó a "3D modellezés az AutoCAD-ben (1. rész) kiadványunkban.
Ez a videó bemutatja, hogy miről lesz szó a "3D modellezés az AutoCAD-ben (2. rész)" kiadványunkban.
Ebben a videóban egy olyan módszert ismerhetünk meg, ami lehetővé teszi, hogy a kész 3D-s modellből minimális munkával 2D-s metszetet készítsünk.
Ebben a videóban egy olyan módszert ismerhetünk meg, ami lehetővé teszi, hogy a kész 3D-s modellből minimális munkával 2D-s metszetet készítsünk.
Ebben a videóban egy átmeneti idom modellezése kerül ismertetésre, vagyis egy olyan lemezből készült test, aminek az alja egy téglalap és a teteje egy kör.
Ez a videó a Tanulj hatékonyan oktató videóval: AutoCAD 2013, 1. rész oktató videó bemutató videója, amely ismerteti, hogy mi lesz ennek az oktató anyagnak a témája.
Ez a videó a "Tanulj hatékonyan oktató videóval: AutoCAD 2013, 2. rész" oktató videó bemutató videója, amely ismerteti, hogy mi lesz ennek az oktató anyagnak a témája.
Ez a videó a "Tanulj hatékonyan oktató videóval: AutoCAD 2013, 3. rész" oktató videó bemutató videója, amely ismerteti, hogy mi lesz ennek az oktató anyagnak a témája.
Ebben a 3 részes sorozatban azt mutatjuk be, hogy mennyire hatékony az AutoCAD akkor is, ha 3D tervezésről van szó. Az első részben egy egyszerű objektumot, egy fület készítünk el.
Ebben a 3 részes sorozatban azt mutatjuk be, hogy mennyire hatékony az AutoCAD akkor is, ha 3D tervezésről van szó. A második részben vezetéket készítünk 3D-ben. Ez alapvetően egyszerűnek tűnhet, ám felmerülhet néhány kérdés, amire ez a videó választ ad.
Ebben a videó kivételesen nem oktató jellegű, hanem egy érdekes bemutató jellegű videó, amelyben az AutoCAD modellezési képességeiből kaphatunk némi ízelítőt.
Bemutatja a blokkok és attribútumok módosításának lehetőségeit az AutoCAD-ben egy példán keresztül.
A blokkok maszkolása nagyon hasznos tud lenni akkor, ha egy blokkot szeretnénk elhelyezni valamilyen rajz részlet előtt. Ilyenkor a maszkolással könnyen megoldható, hogy az adott rajz részlet ne takarja ki a blokkot. Hogyan működik ez? Ebben a videóban megnézzük lépésről-lépésre.
Ebben a videóban folytatjuk az ismerkedést a blokkok maszkolásával és további módszereket nézünk meg.
Ebben a videóban folytatjuk az ismerkedést a blokkok maszkolásával és gyakorló feladatot nézünk meg.
Ebben a videóban az elliptikus hengerrel, a csonka kúppal és a csonka gúlával történő modellezés kerül bemutatásra.
Ebben a videóban megnézzük, hogy mi az automatikus méretezés és hogyan építhető be dinamikus blokkba az AutoCAD-ben.
Ebben a videóban egy érdekes modell készítése kerül bemutatásra az AutoCAD-ben, egy periszkóp.
Az AutoCAD-ben az alapvető szövegformázás lehetőségek mellett van néhány nem kézenfekvő, érdekesebb lehetőség a szövegek formázására, ezeket mutatja be ez a videó.
A felhasználói felület helyes beállítása meg tudja könnyíteni és felgyorsítja a munkát, ezért ebben a videóban megnézzük, hogyan lehet az AutoCAD felületét úgy beállítani, hogy a lehető legjobban használható legyen.
Ebben a mini sorozatban megnézzük, hogyan modellezhetünk az AutoCAD segítségével, hogyan módosíthatjuk a kész modellt, illetve végül hogyan láthatjuk el anyag tulajdonsággal, textúrával és miképpen renderelhetjük.
Ebben a részben az első részben elkészített modellt módosítjuk, egy érdekes alakzatot létrehozva ezzel.
Ebben a részben megnézzük, hogy a már elkészített modellt hogyan láthatjuk el textúrával, anyag tulajdonságokkal.
Ebben a záró részben megnézzük hogyan lehet különböző anyag jellemzőkkel ellátni az objektumokat és például ez alapján a tömegüket kiszámítani.
Az AutoCAD-ben lehetőségünk van kamerák használatára is (elhelyezésére, mozgatására, animálására), ezt mutatja be ez a videó.
Ebben a videóban a párhuzamos és a perspektivikus vetítés közti különbségek kerülnek ismertetésre.
Az AutoCAD lehetőséget ad arra, hogy a különböző képeket kerettel lássuk el, vagy éppen kikapcsoljuk a keretet. Ez főleg a nyomtatás miatt fontos funkció. Ebben a videóban megnézzük, hogyan kapcsolhatjuk ki vagy be a kereteket, illetve hogyan állíthatjuk be.
Ebben a videóban azt nézzük meg, hogyan lehet több különböző fólián lévő szövegeket egyetlen fóliára áthelyezni, a lehető leggyorsabban.
Az AutoCAD-ben többszínű vonalak készítésére is van lehetőség, ennek a módjait nézzük meg ebben a videóban.
A tulajdonságok másolása lehetővé teszi egy objektum tulajdonságainak egyszerű átmásolását egy másikra. Ez egy igen hasznos funkció, ezért ebben a videóban megismerkedünk vele.
Bemutatja a fájlok részleges megnyitásának lehetőségét hagyományos rajzok, illetve külső referencia esetén.
Ebben a videóban megnézzük a zárt vonallánc és a határvonal készítését, illetve megnézzük milyen kapcsolat van a kettő között (AutoCAD 2007 és 2013-ban is).