menü    videók      
Mit tanulnál?
Keresés:
videót kérek belépés regisztráció
 Termék tesztek, hírek, bemutatók  ✦  mobilok, okosórák, médialejátszók, stb.  ✦  kattints ide!
Megjelent a LibreOffice 6 (2018.04.19)
Bejegyzések a témában:   office   libreoffice  
Hozzászólások
Elkészült és letölthető a LibreOffice 6.

Néhány fontosabb újdonság (amelyeknek egy része jelen van egy ideje, nem végleges változatként):

Szalagos menü

Kísérleti funkcióként van jelen, de már két új változattal gazdagodott. A teljes csoportos menü Writerre, Calcra és Impressre, valamint a kompakt több lapos Writerhez.

Űrlapok

A Writerben megjelent az Űrlap menü, ezzel is egyszerűbben hozzáférhetővé téve a LibreOffice egyik kevéssé ismert, de rendkívül hatékony funkcióját, hogy űrlapokat lehet benne tervezni, és a szabványoknak megfelelő PDF űrlapokat létrehozni.

Körlevél

A Körlevél funkció is fejlődött: adatforrásként már Writer dokumentumot és XLSX fájlt is lehet használni.

16:9-es diaméret

Az Impressben az alapértelmezett dia méretarány 16:9-re változott, alkalmazkodva a jelenleg leggyakrabban használt képernyőkhöz és kivetítőkhöz.

Magasabb fokú Microsoft Office kompatibilitás

Az OOXML formátummal való interoperabilitás számos területen fejlődött: a SmartArt importálása, az ActiveX vezérlők importálása/exportálása, a beágyazott szöveges dokumentumok és táblázatok, a beágyazott videók PPTX-be exportálása, a kereszthivatkozások DOCX exportálása, a körlevélmezők DOCX exportálása terén, valamint a PPTX szűrő fejlődése terén, hogy megakadályozza sérült fájlok keletkezését.

LibreOffice Viewer for Android

A LibreOffice Viewer for Android legújabb kiadásában rövidesen új dokumentumokat hozhat létre, formázási lehetőségeket kínál lapokra épített eszköztárral, és lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy képeket adjanak hozzá közvetlenül a fényképezőgéppel vagy a felhőből.

További részletek itt, letöltés itt.